Debata z seniorami przeprowadzona przez tuszyńskich dzielnicowych
Bezpieczeństwo seniorów to temat debaty, która odbyła się w Klubie Seniora w Tuszynie. Podczas spotkania w głównej mierze poruszono tematykę ataków oszustów, kierowanych w stosunku do osób starszych. Policjanci przestrzegali seniorów przed oszustwami, omówili też problematykę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.
1 grudnia 2025 roku policjanci z Komisariatu Policji w Tuszynie przeprowadzili debatę z seniorami pod kątem ich bezpieczeństwa.
Podstawowym celem debaty było omówienie zagadnień problemowych, wymiana doświadczeń, a co za tym idzie skuteczniejsze przeciwdziałanie oszustwom, jakie dotykają seniorów praktycznie każdego tygodnia. Przedsięwzięcie w głównej mierze poruszało tematykę ataków kierowanych w stosunku do osób starszych, gdyż to właśnie seniorzy są bardzo częstym celem oszustów. Podczas spotkania dzielnicowi jak również kierownik ogniwa patrolowo - interwencyjnego omówili zagadnienia związane z oszustwami metodami na wnuczka, policjanta, prokuratora, pracownika banku lub urzędnika. Nie zabrakło ostrzeżeń o kradzieżach mieszkaniowych pod legendą sprawdzenia wody, gazu czy dopłat do rachunków. Nie zabrakło również omówienia problematyki cyberataków na seniorów. Tuszyńscy policjanci zachęcali seniorów do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, która jest bardzo dobrym narzędziem do kontaktu z dzielnicowymi.
asp. Aneta Kotynia

