Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Od roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości jednak policjanci z Andrespola dotarli do jego kryjówki

  Policjanci z Andrespola dzięki współpracy z łódzkim mundurowym od lat związanym z koluszkowską komendą zatrzymali 42 - latka, który od roku był poszukiwany i ukrywał się przed organami ścigania za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz najbliższe lata spędzi za kratkami.

 2. Już wkrótce nowy posterunek w Andrespolu - ruszył przetarg na budowę

  Obecna siedziba Posterunku Policji w Andrespolu znajduje się przy ulicy Rokicińskiej 126. Budynek ten należy do Urzędu Gminy i od czasu przejęcia go przez policję nigdy nie spełniał w pełnym zakresie wymogów jakie nakładają na tego typu obiekty przepisy techniczno - budowlane i branżowe. Pomysł budowy nowego posterunku zrodził się w maju 2018 roku podczas rozmów między samorządowcami a kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach na temat bezpieczeństwa w gminie. Po spełnieniu wielu wymogów i dopięciu formalności ruszył już przetarg na budowę nowego obiektu, który zakończy się 11 stycznia 2021 r. Odbiór nowego budynku planowany jest w drugiej połowie 2021 roku.

 3. Ukradł ze sklepu 6 patelni

  Koluszkowscy policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży sklepowej w Andrespolu. Jak się okazało młody mężczyzna ukradł 6 patelni grillowych o łącznej wartości ponad 1.000 złotych. Został ujęty przez pracowników ochrony i przekazany w ręce policjantów.

 4. Policjanci nocą schwytali złodzieja na gorącym uczynku

  Koluszkowscy policjanci zatrzymali 25-latka, który w nocy włamał się i okradł sklep z narzędziami. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 2 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu zwiększony wymiar kary.

 5. Rzgowscy policjanci spełniają marzenia seniorów

  Przedświąteczny, magiczny czas to przede wszystkim chwile spędzone z bliskimi i wspólne obdarowywanie się prezentami... Jednak nie wszyscy mogą spędzić czas z rodziną czy otrzymać wymarzony prezent. Policjanci i pracownicy Komisariatu Policji w Rzgowie postanowili spełnić marzenia seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze.

 6. Ukradła a później spaliła fanty w piecu

  Policjanci z Koluszek zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież złotej biżuterii i pieniędzy o łącznej wartości blisko 64 000. Kobieta tłumaczyła się, że część pieniędzy wraz z biżuterią ze strachu przed tym co zrobiła wrzuciła do pieca i spaliła. Amatorka cudzego mienia usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

 7. Szef koluszkowskiej komendy opuszcza jej mury po 10 latach

  15 stycznia 2021 roku po 10 latach bycia Komendantem Powiatowym Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski opuszcza mury jednostki. Teraz swoją służbę będzie kontynuował w ramach awansu zawodowego w piotrkowskiej komendzie. Z uwagi na obostrzenia sanitarne uroczystość pożegnania w większym gronie nie była możliwa.

 8. Zielona Strefa

  WEJDŹ DO ZIELONEJ STREFY Policja wzorem innych instytucji, wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę jako istotom czującym, włącza się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.

 9. "Mikołaje" w niebieskich mundurach odwiedzili potrzebujących

  Dzięki wielkim sercom i zaangażowaniu jakim wykazali się pracownicy i policjanci koluszkowskiej policji, w czterech rodzinach zagościły świąteczne prezenty. Współpraca z jedną z nauczycielek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pozwoliła wytypować rodziny, które mają najtrudniejszą sytuację życiową. Artykuły spożywcze, chemiczne, słodycze, zabawki książki a nawet laptop trafiły do dzieci. Najmłodszych bardzo zaskoczył widok mundurowych niosących im prezenty.

 10. Nietrzeźwy bez uprawnień wjechał w bramę, w samochód i do rowu

  Koluszkowscy policjanci zatrzymali 21-latka, który kierując audi w stanie nietrzeźwości wjechał w bramę, później w zaparkowany pojazd, a na koniec wylądował w rowie. Co ciekawe, mężczyzna dopiero zdobywał prawo jazdy. Teraz raczej szybko go nie uzyska. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Tagi

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dzielnicowy promocja zawodu wypadek zatrzymany dzielnicowy gm. Brójce prelekcje konkurs odpowiedzialnosc karna nieletnich pp andrespol kryminalni uczniowie kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą nietrzeźwy kierujący poszukiwany KP Tuszyn dzielnicowy gm. Koluszki policjanci środki odurzające kpp łodz wschod dzielnicowy gm. Andrespol zarzuty ruch drogowy obywatelskie ujęcie bezpieczeństwo bezpieczeństwo ruchu drogowego kpp lodz wschod rekrutacja dzielnicowi bezpieczne wakacje koluszkowscy policjanci kręci mnie bezpieczeństwo zatrzymani bezpieczna droga do szkoły kradzież profilaktyka prewencja wrd dzielnicowy bliżej nas cyberprzemoc narkotyki KMZB marihuana przedszkolaki bezpieczeństwo na drodze kpp koluszki bezpieczne ferie Moja Komenda nietrzeźwy KP Rzgów

Linki