Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Postawa dwóch koluszkowskich nastolatków godna naśladowania

  Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa jaką wykazało się dwóch nastoletnich chłopców z Koluszek. Kiedy znaleźli w parku portfel wraz z kartą płatniczą od razu zgłosili ten fakt oficerowi dyżurnemu policji i osobiście dostarczyli zgubę do pobliskiej komendy. Jak się okazało jakiś czas temu Ci sami chłopcy przynieśli do jednostki policji znaleziony telefon komórkowy. Ich zachowanie zasługuje na szczególne uznanie.

 2. Uczniowie klasy mundurowej z Wiśniowej Góry zwycięzcami Turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

  12 kwietnia 2024 roku uczniowie szkół średnich podczas finałowego turnieju, walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, partnerem - województwo łódzkie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego. Na podium stanęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Wiśniowej Góry - gratulujemy!

 3. Narkotykowy duet zatrzymany

  Koluszkowscy kryminalni zatrzymali 20-latka oraz jego rok starszą kompankę, którzy posiadali przy sobie marihuanę i mefedron. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 400 gramów środków odurzających. 21-letnia kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków i została objęta policyjnym dozorem. Wobec 20-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Sledztwo w tej sprawie prowadzi łódzka prokuratura.

 4. Tymczasowy areszt za narkotyki

  Koluszkowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 38 lat, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 400 gramów środków odurzających w postaci mefedronu, ecstasy, amfetaminy i marihuany. Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 5. Śmiertelny wypadek na torach

  Policjanci z komendy powiatowej w Koluszkach wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku kolejowego, do którego doszło na szlaku kolejowym Koluszki -Tomaszów Mazowiecki.

 6. I etap turnieju szkół średnich rozstrzygnięty

  W tegorocznym eliminacjach powiatowych dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pierwsze miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Wiśniowej Górze. Teraz uczniowie będą reprezentować swoją placówkę a zarazem powiat Łódzki Wschodni w finale wojewódzkim na terenie MOSIR w Łodzi.

 7. Polska Policja dziś – koluszkowscy policjanci promowali służbę w mundurze

  Przedstawiciele koluszkowskiej komendy mówili na czym polega zawód policjanta, jakie daje możliwości rozwoju oraz jakie kryteria należy spełnić aby wstąpić w szeregi formacji podczas dni otwartych w Zespole Szkół numer 2 w Koluszkach. Na co dzień kształcą się w tej szkole uczniowie klas policyjno-prawnych, jest to doskonała okazja na zapoznanie młodzieży ze służbą w Policji.

 8. Policjantem jest się 24 godziny na dobę

  Koluszkowski policjant st. post. Krystian Ziółczyk w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Do wsparcia kolegi ruszył również poinformowany o tym fakcie zastępca oficera dyżurnego, który tego dnia pełnił służbę. 36-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże. Teraz najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

 9. ,,Dzień przedsiębiorczości” z koluszkowskimi policjantami

  Uczniowie klas mundurowych z liceum w Wiśniowej Górze w ramach ,,Dnia Przedsiębiorczości” wybrali Komendę Powiatową Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego aby poznać na czym polega zawód policjanta. Tego dnia licealiści poznali w praktyce jak wygląda codzienna służba policjantów i jakie są zasady rekrutacji.

 10. ,,Słodziak” z zarzutami

  Miłośnik słodkich artykułów został namierzony przez koluszkowskich policjantów. Przez kilka miesięcy systematycznie kradł z supermarketu bombonierki, których łączna wartość wyniosła ponad 1000 złotych. 50-letni mieszkaniec Koluszek usłyszał zarzut kradzieży co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi

nietrzeźwy kierujący policjanci WRD marihuana bezpieczeństwo profilaktyka opi bezpieczne wakacje kręci mnie bezpieczeństwo dzielnicowy bliżej nas kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą poszukiwany dzielnicowi konkurs kpp lodz wschod Zostań jednym z nas środki odurzające cyberprzemoc bezpieczeństwo na drodze odblaski zatrzymany przekroczenie prędkości wypadek kryminalni policjanci apelują KP Rzgów ruch drogowy kradzież przedszkolaki wrd wypadek śmiertelny kpp koluszki kpp łodz wschod pp andrespol KP Tuszyn bezpieczeństwo ruchu drogowego zarzuty bezpieczne ferie uczniowie nietrzeźwy KMZB promocja zawodu narkotyki kradzież z włamaniem koluszkowscy policjanci policjanci obywatelskie ujęcie Moja Komenda dzielnicowy prelekcje zatrzymani

Linki

Powrót na górę strony