Informacje

Przez swoją brawurę zablokował autostradę A-1

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na autostradzie A-1 w pobliżu węzła Tuszyn. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci z KPP Łódź-Wschód zorganizowali objazdy.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 13:00 w dniu 21 marca 2017 roku na autostradzie A-1 (322,7 km, pas w kierunku Łodzi - za węzłem Tuszyn) . Jak wynika z ustaleń policjantów oraz informacji przekazanych przez 50 letniego kierującego, poruszał się on pojazdem ciężarowym m-ki Renault z naczepą wypełnioną ponad 30 tonami węgla w kierunku miejscowości Łódź. W trakcie jazdy zdecydował się na wykonanie manewru wyprzedzania w trakcie, którego stracił panowanie nad pojazdem, lewą stroną pojazdu zjechał na pobocze a następnie doprowadził do przewrócenia się całego składu na lewy bok. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń, a badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Utrudnienia w ruchu trwały przez kilka godzin. Całkowite oczyszczenie drogi i przywrócenie ,,normalnego” ruchu nastąpiło około godziny 18:00.

Apelujemy do kierowców by poruszali się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz dostosowywali styl jazdy do warunków panujących na drodze i swoich umiejętności. Brawura na drodze prowadzi niejednokrotnie do nieszczęśliwych wypadków, w których śmierć lub trwałe kalectwo ponoszą również inni uczestnicy ruchu drogowego.