Wspólne rozmowy policjantów z młodzieżą o hejcie i przemocy rówieśniczej
Przemoc rówieśnicza to bardzo niebezpieczne zjawisko. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy negatywne zachowania w stosunku do innych, są nagrywane i publikowane w internecie. Niestety, takie sytuacje mogą skończyć się tragicznie. O tym, co robić w takiej sytuacji dzielnicowi z Andrespola wspólnie z kom. Urszulą Ptasznik rozmawiali z licealistami w Wiśniowej Górze.
Komendant Komisariatu Policji w Rzgowie komisarz Urszula Ptasznik systematycznie spotyka się z uczniami klas mundurowych, którym przybliża i wprowadza ich w policyjną służbę. Jednak tym razem policjantka wspólnie z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Andrespolu rozmawiała z młodzieżą o cyberprzemocy przypominając, że agresja i hejt nie są nigdy rozwiązaniem problemu. Takie spotkanie było nie tylko ciekawą lekcją, ale także inspiracją do refleksji nad własnym postępowaniem i relacjami z innymi. Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat ważnych i aktualnych problemów, takich jak hejt, demoralizacja i przestępczość wśród nieletnich. Spotkanie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny, a policjanci wyjaśniali uczniom, jakie mogą być konsekwencje prawne i społeczne niewłaściwego zachowania, w tym używania mowy nienawiści, czy udziału w aktach przemocy. Ponadto dzielnicowi zwrócili uwagę na rolę internetu jako przestrzeni, gdzie hejt i cyberprzemoc stają się coraz bardziej powszechne.
Na koniec spotkania policjanci rozmawiali z licealistami o służbie w niebieskim mundurze.
asp. Aneta Kotynia