Informacje

Kolejny piknik rodzinny z udziałem dzielnicowego

Od wielu lat czerwiec jest miesiącem, w którym z uwagi na korzystną aurę pogodową organizowane są plenerowe pikniki oraz festyny. Imprezy te kierowane są w głównej mierze do rodzin a ich celem jest przybliżenie do siebie i scalenie lokalnej społeczność co umożliwia bliższe poznanie swojego sąsiada. Właśnie tę sposobność w celu integracji z mieszkańcami Lipin wykorzystał dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu w trakcie środowego pikniku rodzinnego na terenie szkoły podstawowej.

Dzielnicowy gm. Nowosolna mł.asp. Sebastian Sobczyk  w dniu 14 czerwca 2017 roku uczestniczył w Pikniku Rodzinnym jaki odbył się w plenerze przy Szkole Podstawowej w Lipinach. W pikniku tym uczestniczyły całe rodziny dla których przygotowano różne atrakcję. Sytuację w której w jednym miejscu i czasie spotkało się wielu mieszkańców Lipin i pobliskich miejscowości, dzielnicowy wykorzystał do poprowadzenia pouczających prelekcji dla najmłodszych. Jak się okazało dzielnicowy znalazł również wielu starszych słuchaczy. Z uwagi na zbliżające się dużymi krokami wakacje, w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo, nad wodą”  przypomniał on podstawowe zasady korzystania ze zbiorników wodnych. Ponadto w ramach akcji  "Kręci mnie bezpieczeństwo" omówił zasady poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach oraz o konieczności stosowania odblasków w porze wieczorowo nocnej. Dzieci obecne na miejscu brały czynny udział w spotkaniu udzielały poprawnych odpowiedzi jak również zadawały pytania o pracę policjantów ich wyposażeniu do służby, które zostało zaprezentowane uczestnikom pikniku.

                Dorosłym zainteresowanym uzyskaniem kontaktu do dzielnicowego, przekazane zostały informację o aplikacji ,,Moja komenda” oraz o zakładce Twój Dzielnicowy na stronie KPP płw. Ponadto przekazano informację o ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i omówiono cele i kierunki rozwoju programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Powrót na górę strony