Informacje

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo najmłodszych, również podczas wakacji

Młodszy aspirant Sebastian Sobczyk od kilku lat jest dzielnicowym w Gminie Nowosolna. W trakcie swojej codziennej służby wykazuje ponadprzeciętne zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności. Dba również o bezpieczeństwo mieszkańców a w szczególności tych najmłodszych. I właśnie z maluchami spotkał się na terenie Szkoły Podstawowej w Skoszewach, by rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

06 lipca 2017 roku mł.asp. Sebastian Sobczyk dzielnicowy gminy Nowosolna z Posterunku Policji w Andrespolu udał się do Szkoły Podstawowej  w Starych Skoszewach na zaplanowane spotkanie z młodzieżą uczestniczącą w półkoloniach organizowanych przez GPCKiE z siedzibą w Plichtowie. W trakcie spotkania z milusińskimi omówił zagadnienia związane tematycznie z założeniami ogólnopolskiej kampanii MSWiA -  "Kręci mnie bezpieczeństwo", dot. zasad bezpiecznego korzystania z rowerów, dróg publicznych i obiektów sportowych oraz akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo, nad wodą” obejmującej tematykę bezpiecznego wypoczynku w rejonie zbiorników wodnych. W spotkaniu uczestniczyło około 30 najmłodszych oraz opiekunowie grupy. Dzieci brały czynny udział w rozmowie, zadawały pytania i udzielały trafnych odpowiedzi z zakresu bezpieczeństwa na drogach i w rejonie zbiorników wodnych.

W ramach nagrody za dużą aktywność oraz wiedzę dzielnicowy zaprosił całą grupę wraz z opiekunami na dzień 10 lipca 2017 roku do siedziby Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego, gdzie będzie możliwość zobaczenia jak pracują policjanci, jaki sprzęt wykorzystują w codziennej służbie. Zaplanował również zwiedzanie strzelnicy będącej na wyposażeniu KPP Łódź-Wschód  i ,,Przyjaznego Pokoju do Przesłuchań Dzieci”.    

Powrót na górę strony