Narodowe Czytanie kolejny raz z policyjnym akcentem
Przedstawiciele władz samorządowych i instytucji państwowych spotkali się z młodzieżą szkolną na terenie Biblioteki Miejskiej w Koluszkach by kolejny raz wziąć udział w ,,Narodowym Czytaniu” zainicjowanym przez Prezydenta RP. W czytaniu tegorocznej lektury ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego udział wziął również Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski.
Do spotkania przedstawicieli różnych instytucji, władz samorządowych oraz uczniów i mieszkańców Koluszek doszło 15 września 2017 roku na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Strzemińskiego w Koluszkach. Spotkanie to miało na celu udział przedstawicieli tych instytucji w szóstej edycji akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP "Narodowe Czytanie". W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzyli się z wielkim dziełem Stanisława Wyspiańskiego - ,,Wesele". Gospodarzem spotkania był Burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat a wśród zaproszonych do wspólnego czytania lektorów był również Komendant Powiatowy Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz ,,Lalkę” Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim.
Obecni w sali Biblioteki Miejskiej słuchacze wśród których obecna była młodzież z koluszkowskich szkół, z uwagą wsłuchiwali się w niezwykle losy bohaterów "Wesela". Wydarzenie to bez wątpienia przyczynia się do propagowania bogactwa polskiej literatury, popularyzuje czytelnictwo, zwraca uwagę na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości, a lokalnie dzięki aktywnemu udziałowi w przedsięwzięciu Komendanta insp. Krzysztofa Dąbrowskiego, wzmacnia jednocześnie pozytywny wizerunek policji.