Informacje

XII Edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa – etap powiatowy

26 października 2017 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Wiśniowej Górze dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu przeprowadzili powiatowy etap XII Edycji Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” dla uczniów klas drugich szkół podstawowych z terenu powiatu łódzkiego wschodniego.

W konkursie udział wzięły reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Kalinie,  Szkoły Podstawowej w Różycy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach, Szkoły Podstawowej w nr 1 w Tuszynie, Szkoły Podstawowej w Wiśniowej Górze oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej w Justynowie.

                Każda z drużyn musiała pokonać tor przeszkód oraz rozwiązać test wiedzy
o bezpieczeństwie. Po podliczeniu wyników wyłoniono laureata tegorocznej XII Edycji Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” na szczeblu powiatowym, jakim został reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wiśniowej Górze w składzie Aleksandra Fiks oraz Alan Graczyk pod opieką Moniki Adamus.

 Zwycięzcy będą reprezentować powiat łódzki wschodni w finale wojewódzkim, który odbędzie się 17 listopada 2017 roku.

Zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach …

                Podczas spotkania dzielnicowi informowali o założeniach wdrażanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Policji programie ,,Dzielnicowy bliżej nas”. Rozdając dorosłym uczestnikom spotkania specjalnie przygotowane ulotki informacyjne zachęcali również do korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne ,,Moja komenda” , która umożliwia wiele form kontaktu z wybranym dzielnicowym.

Powrót na górę strony