Dzielnicowy uczy bezpieczeństwa w Internecie
W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dostrzegając potrzebę informowania o zagrożeniach, jakie czyhają na użytkowników Internetu dzielnicowy Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasz Bojanowski wraz z policjantką zajmującą się problematyką nieletnich sierż. szt. Malwiną Kłosińską przeprowadzili spotkania z uczniami Gimnazjum w Wiśniowej Górze.
W ostatnich dniach lutego 2018 roku dzielnicowy Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasz Bojanowski wraz z funkcjonariuszką zajmującą się problematyką nieletnich sierż. szt. Malwiną Kłosińska w Gimnazjum w Wiśniowej Górze przeprowadzili spotkania z uczniami. Spotkania odbyły się w klasach II i III Gimnazjum. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele grona pedagogicznego oraz Dyrektor Gimnazjum.
Obecnie wśród dzieci i młodzieży dostęp do Internetu nie stanowi już tylko źródła wiedzy wykorzystywanej do nauki. Poprzez sieć kontaktują się ze swoimi znajomymi, grają w gry dostępne na platformach, mając w ten sposób dostęp do treści, które nie zawsze skierowane są do nich oraz mogą publikować treści, które obrażają, ośmieszają różne osoby, szczególnie rówieśników. Nie zdają sobie sprawy że czyny takie mogą mieć swoje konsekwencje prawne.
Funkcjonariusze przekazali młodzieży wiedzę bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedzialności karnej wynikającej z zamieszczania treści które stanowią łamanie przepisów prawa. Informowali uczniów o czujności związanej z korzystaniem z Internetu i omówili zachowania podlegające odpowiedzialności karnej zgodnie z Ustawą z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich. Policjanci podkreślali jak wiele dobrego daje Internet, jeśli potrafimy się nim posługiwać. Jednak w Internecie nie należy publikować treści ani komentarzy, które pozostają w sieci i mają do nich dostęp kolejne osoby. Tak jak w życiu codziennym korzystając z Internetu powinniśmy powstrzymywać się od używania wyzwisk, zastraszania, obrażania, ponieważ w Internecie, nawet jeśli się nie podpiszemy, nie jesteśmy anonimowi.