Informacje

Tragiczny wypadek na drodze powiatowej w Gałkówek Parcela

Policjanci z komendy powiatowej w Koluszkach pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 15 marca 2018 roku około godziny 7:30 na drodze powiatowej w miejscowości Gałków Parcela w gminie Koluszki. Kierowca osobowego renaulta poniósł śmierć na miejscu. Policjanci nieustannie apelują o ostrożność.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem renault megane, 63-letni mieszkaniec gminy Koluszki jadąc drogą powiatową 2911E w kierunku drogi powiatowej 2915E prowadzącej do Brzezin z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na prawe pobocze drogi a następnie zjeżdżając dalej ze skarpy uderzył pionowy znak drogowy i przydrożne drzewo. Mimo akcji reanimacyjnej prowadzonej początkowe przez innych uczestników ruchu a następnie załogę pogotowia mężczyzna zmarł. Decyzją prokuratura ciało kierowcy oraz pojazd, którym się poruszał zabezpieczono do dalszych badań z udziałem biegłych. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają koluszkowscy policjanci. 

 

Policjanci apelują !

Pomimo względnie dobrych warunków panujących na drogach naszego województwa nadal dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Pamiętajmy jednak, że sprzyjająca jak na tę porę roku aura pogodowa nie zwalnia uczestników ruchu drogowego z myślenia, przestrzegania obowiązujących przepisów a także zdrowego rozsądku.

Będąc uczestnikiem ruchu drogowego, stosujmy więc zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie obserwujmy co dzieje się na drodze.