Informacje

Śmiertelny wypadek na A-1 w gm. Tuszyn

Policjanci z komendy powiatowej w Koluszkach pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 3 kwietnia 2018 roku około godziny 6:30 na autostradzie A-1 w gminie Tuszyn. Mimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej jeden z pasażerów renault trafic, który ,,dachował” w przydrożnym rowie, poniósł śmierć. Pozostałe osoby przetransportowano z obrażeniami do szpitali w Łodzi i Piotrkowie Tryb. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż na 327 kilometrze Autostrady A-1 (na wysokości m. Żeromin w gm. Tuszyn) kierujący samochodem renault trafic, 57-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jadąc lewym pasem ruchu A-1 w kierunku Łodzi z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na lewe pobocze drogi a następnie przecinając skośnym torem jazdy dwa pasy ruchu zjechał na prawą stronę drogi gdzie uderzył w bariery energochłonne i dachował w przydrożnym rowie melioracyjnym. Pasażerami pojazdu byli pracownicy firmy budowlanej w wieku od 37 do 63 lat, którzy jechali z małopolski do pracy na terenie Łodzi. W wyniku zdarzenia, mimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej śmierć poniósł 41-letni pasażer busa. Pozostałych pięciu uczestników zdarzenia zostało przetransportowanych przez karetki pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali na terenie Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego. Ruch kierowany przez policjantów odbywał się lewym pasem ruchu do czasu wyznaczenia na 335 km. autostrady, objazdu prze drogę krajową nr 91. Na miejscu policyjny technika przy udziale prokuratora i biegłego sądowego wykonał oględziny zabezpieczając ślady, które umożliwią odtworzenie dokładnego przebiegu zdarzenia i ustalenia jego okoliczności. Decyzją prokuratura ciało 41-latka oraz pojazd, którym podróżował zabezpieczono do dalszych badań z udziałem biegłych. Od kierującego renaultem zabezpieczono krew do badań na trzeźwość. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają koluszkowscy policjanci. W godzinach południowych ruch na wymienionym odcinku autostrady został całkowicie przywrócony.   

 

Policjanci apelują ! 

Pomimo względnie dobrych warunków panujących na drogach naszego województwa nadal dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Pamiętajmy jednak, że sprzyjająca jak na tę porę roku aura pogodowa nie zwalnia uczestników ruchu drogowego z myślenia, przestrzegania obowiązujących przepisów a także zdrowego rozsądku.  

Będąc uczestnikiem ruchu drogowego, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie obserwujmy co dzieje się na drodze. W trakcie długich podróży korzystajmy z odpoczynku, zjeżdżając z autostradowych pasów w miejsca bezpieczne takie jak Miejsca Obsługi Podróżnych czy parkingi przy stacjach benzynowych.  

Powrót na górę strony