Informacje

,,Kręci ich bezpieczeństwo” – XLI Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2018 w powiecie łódzkim wschodnim - FILM

Jak corocznie policjanci pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód, przeprowadzili powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, mających na celu wyłonienie uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych, którzy posiadają nieprzeciętną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i będą godnie reprezentowali cały powiat w zawodach wojewódzkich. Turniej jest doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego a policjanci z koluszkowskiej drogówki dołożyli wszelkich starań by wszystkich uczestników ,,zakręciło bezpieczeństwo”.

 

25 kwietnia 2018 r. na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. O mistrzowski tytuł i prawo startu w eliminacjach wojewódzkich turnieju, walczyły zespoły 5 szkół podstawowych oraz 4 reprezentacje klas gimnazjalnych.

Jak corocznie organizatorem powiatowych eliminacji ,,Turnieju BRD” byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, którzy przeprowadzili konkurencje polegające na sprawdzianie wiedzy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  którą zweryfikowano przeprowadzając test składający się z trzydziestu pytań, wiedzy praktycznej z pierwszej pomocy przedmedycznej (wsparcie ze strony ratowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z/s w Koluszkach) oraz umiejętności w jeździe rowerem po torze przeszkód i miasteczku rowerowym.

Punktacja jaką otrzymali poszczególni zawodnicy z trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły z terenu powiatu łódzkiego wschodniego, pozwoliła na sklasyfikowanie zespołów i wyłonienie najlepszych w poszczególnych kategoriach.

W finałowej gali wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymali dyplomy, puchary oraz upominki rzeczowe

Celem turnieju wpisującego się zagadnieniowo w ogólnopolską kampanię ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”  jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy
przedmedycznej.
4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu
drogowym.


Po czterech godzinach zmagań, sędziowie jakimi byli policjanci z KPP Łódź-Wschód i strażacy z KP PSP płw w Koluszkach, ogłoszone zostały wyniki turnieju. W podsumowaniu zawodów uczestniczył Starosta Łódzki Wschodni - Andrzej Opala, Burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat, z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Koluszkach mł.bryg. Marcin Rzesiewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego asp. sztab. Dariusz Jędrasik, Kierownik Ogniwa ds. Kontroli Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ł-W asp. Norbert Wójcik oraz Dyrektor Szkoły - Jolanta Dąbrowska.

 

Ostateczne wyniki turnieju to:

 

Wśród szkół podstawowych:

I m-ce    drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach
II m-ce   drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach
III m-ce  drużyna Szkoły Podstawowej w Guzewie

 

Wśród klas gimnazjalnych:

I m-ce drużyna klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach

II m-ce drużyna klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym
III m-ce drużyna klas gimnazjalnych w Wiączyniu Dolnym

 

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy, i trzymamy kciuki za reprezentantów powiatu w eliminacjach wojewódzkich.

 

Link do fotogalerii zamieszczonej na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach

 

wciśnij : XLI Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2018 w powiecie łódzkim wschodnim

 

 

Film ,,Kręci ich bezpieczeństwo” – XLI Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2018 w powiecie łódzkim wschodnim

Powrót na górę strony