Informacje

Tragiczny wypadek na DW 714 w Grodzisku

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 6 maja br. na 2,7 km drogi wojewódzkiej DW 714 w Grodzisku. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca osobowego forda.

 

Policjanci z KPP Łódź-Wschód pod nadzorem prokuratury rejonowej wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 6 maja 2018 roku około 16:00 na drodze wojewódzkiej DW 714. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33-letni mieszkaniec gm. Rzgów, kierujący osobowym fordem, jadąc w kierunku Tomaszowa Maz. z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając z pasa ruchu na lewą stronę drogi uderzył w dwa kolejne drzewa. Kierowca forda został zakleszczony we wnętrzu pojazdu. Poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Policjanci pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora rejonowego wykonali dokładne oględziny i zabezpieczyli wszystkie ślady, które pozwolą ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

 

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policjanci apelują:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i pasażerów, których przewozimy – korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, fotelików i podkładek, które ratują życie.

Nie przeceniajmy własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.

 

 

Powrót na górę strony