Informacje

XLI Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczenstwa w Ruchu Drogowym

25 maja 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się już XLI eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na pierwszych miejscach podium w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów stanęli uczniowie z koluszkowskiej ,,Jedynki" wyłonieni podczas eliminacji powiatowych przez ekspercką komisję w skład której wchodzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

   Wojewódzką edycję turnieju zorganizowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim przy współpracy pracowników WORD w Piotrkowie Tryb. Do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa łódzkiego. 60 zawodników, łącznie 20 drużyn ze szkół podstawowych i 54 zawodników, w liczbie 18 drużyn z gimnazjów, przystąpiło do turnieju składającego się z 4 konkursów. Eliminacje rozpoczęły się testem wiedzy z przepisów ruchu drogowego, kolejnym konkursem był tor sprawnościowy, następnie – Miasteczko Ruchu Drogowego. Na zakończenie uczniowie musieli wykazac się wiedzą teoretyczną i praktyczną z pierwszej pomocy przedmedycznej. Tylko jedna ze zwycięskich drużyn ze szkół podstawowych oraz jedna ze szkoły gimnazjalnej weźmie udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W obu przypadkach będą to uczniowie koluszkowskiej ,,Jedynki".

Na podium stanęli:

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzętowie

 

Gimnazja:

I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Koluszkach

II miejsce – Gimnazjum w Szczercowie

III miejsce – Gimnazjum w Charłupii Wielkiej

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

​Film i fotogaleria z eliminacji powiatowych konkursu, dostępne pod n/w linkiem :

,,Kręci ich bezpieczeństwo” – XLI Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2018 w powiecie łódzkim wschodnim - FILM

 

 

Powrót na górę strony