Informacje

XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych przeszedł do historii

W dniach 5-7 czerwca 2018 w Przelewicach odbywał się Ogólnopolski Turniej BRD dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. O tytuł mistrzów Polski walczyło 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe oraz 17 drużyn gimnazjalistów. Najlepszym zawodnikiem turnieju wśród reprezentantów szkół podstawowych został Damian Suligorski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Serdecznie gratulujemy.

 

Na kilka dni Przelewice stały się prawdziwym centrum bezpieczeństwa ruchu drogowego. To tu odbył się Finał Krajowy XLI Ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do walki o tytuł mistrzów stanęło 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe oraz tyle samo drużyn złożonych z najlepszych w województwach gimnazjalistów. Zmagania rozpoczęły się we wtorek, kiedy dzieci i młodzież przystąpiły do pierwszej konkurencji turniejowej - testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego.

Także tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju. W pięknej oprawie Przelewickiego Ogrodu i zamku reprezentantów wszystkich województw naszego kraju przywitali gospodarze i znamienici goście.

W środę 6 czerwca w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach rozegrały się konkurencje sprawnościowe: jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód, jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz zadania z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i starsi koledzy - gimnazjaliści prezentowali wysokie umiejętności jazdy na rowerze oraz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tor przeszkód pokazywał technikę i umiejętności jazdy oraz miał za zadanie sprawdzenie praktycznych umiejętności panowania nad rowerem i wykorzystania jego możliwości. W konkurencji nie liczył się czas czas pokonania przeszkód - ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi, oraz oczywiście opanowanie stresu.

Miasteczko ruchu drogowego usytuowane było przed szkołą, uczniowie mieli do pokonania wylosowany odcinek będący odzwierciedleniem rzeczywistego ruchu drogowego. Musieli stosować się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, jechać zgodnie z przepisami, które obowiązują wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jedną z konkurencji turniejowych było także zadanie dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Także z tym zadaniem drużyny poradziły sobie bardzo dobrze. Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców.

W czwartek na sali gimnastycznej Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na miejscu pojawili się znamienici goście, by docenić umiejętności  i znajomość bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym przez młodych reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Po przemówieniach i gratulacjach złożonych przez gości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Wśród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci województwa świętokrzyskiego.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej we Włoszczowie. Na drugim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stroniu (województwo małopolskie).Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Korczowie (województwo lubelskie).

Najlepszym zawodnikiem turnieju wśród reprezentantów szkół podstawowych został Damian Suligorski ze Szkoły Podstawowej w Koluszkach.

Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zajęła drużyna z Gimnazjum w Koluszkach (woj. łódzkie). Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Czarnej (woj. podkarpackie). Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej we Włoszczowie ( woj. świętokrzyskie) .

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Trzebiński ze Szkoły Podstawowej we Włoszczowie.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

wyk. mat. Policja Zachodniopomorska 

 

 

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

 

Powrót na górę strony