Informacje

Przedwakacyjne zajęcia edukacyjne prowadzone przez policjantów z KPP Łódź-Wschód

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego oraz Komisariatów Policji w Rzgowie i Tuszynie a także Posterunku Policji w Andrespolu od początku czerwca prowadzą zintensyfikowane działania zmierzające do przygotowania najmłodszych do okresu beztroski jakim jest czas wakacji. W przedszkolach, szkołach i w trakcie festynów przekazują maluchom i ich starszym koleżankom i kolegom wiedzę, jak ustrzec się zagrożeń, które mogą na nich czyhać podczas wakacyjnego wypoczynku by w zdrowiu oraz z uśmiechem na twarzy powrócić we wrześniu do szkoły. Praca policyjnego profilaktyka, dzielnicowych, czy policjantów z ,,drogówki”, przynosi oczekiwane skutki i nawet najmłodsi wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy, kiedy można wejść do wody i jak poruszać się po drodze…

 

Mundurowi z wszystkich jednostek podległych KPP Łódź-Wschód już od maja a w sposób mocno zintensyfikowany od czerwca odwiedzają placówki oświatowe oraz miejsca grupowania dzieci i młodzieży jak również uczestniczą w różnego rodzaju festynach organizowanych na terenie powiatu łódzkiego wschodniego.

Założeniem spotkań policjantów z najmłodszymi jest propagowanie wśród nich bezpiecznych zachowań, które pozwolą im uniknąć zagrożeń z jakimi mogą spotkać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Profilaktyczne zajęcia prowadzone przez policjantów obejmują zarówno wiedze teoretyczną jak i zajęcia praktyczne chociażby pokaz ,,pozycji bezpiecznej ustalonej” podczas udzielania pierwszej pomocy czy pozycji ,,żółwika” jaką należy przyjąć gdy zaatakuje nas groźne zwierzę.

Zagadnienia poruszane w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” obejmują również programy edukacyjne  „Bezpieczny rower”, Bezpieczny pieszy”, ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” czy ,,Bezpieczny internet” Uczniom wytłumaczono jak reagować i zachowywać się w przypadku kontaktu z nieznajomymi i co zrobić w przypadku znalezienia niewybuchu. Wszystkie prelekcje przebiegały bardzo aktywnie. Mamy nadzieję, iż uczniowie w pełni wykorzystają przekazane informacje.

 

wejdź - BEZPIECZNE PORADY - wejdź

 

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelację z części prowadzonych zajęć

 

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

  • Przedszkole w Tuszynie

  • SOSW Koluszki

  • Szkoła Podstawowa w Skoszewach

  • Przedszkole w Justynowie

  • Szkoła Podstawowa w Justynowie

  • Szkoła Podstawowa w Wiśniowej Górze

Powrót na górę strony