Informacje

Dobra pogoda nie zwalnia z czujności na drodze

Słoneczna pogoda sprzyja podróżom dalszym i bliższym. Pamiętajmy , że upał wpływa na naszą koncentrację, zmęczenie, senność, szybkość podejmowania reakcji a także widoczność. W drogę zawsze zabierajmy ze sobą wodę. Niestety wczoraj na terenie województwa łódzkiego doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. Nie odkładajmy powrotów z weekendu na ostatnia chwilę.

 

Koluszki – 4 sierpnia 2018 roku około godziny 14.30 na autostradzie A1 w gminie Tuszyn jadące w kierunku Katowic renault thalia wypadło z drogi. Jak wynika z wstępnych ustaleń 36-letnia mieszkanka Śląska, w trakcie wyprzedzania i powrotu na pas,  straciła panowanie nad pojazdem dachując poza pasem jezdni. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Radomsko – 4 sierpnia 2018 roku około godziny 22.00 na drodze K1 w miejscowości Brodowe doszło do potrącenie pieszego. Jak wynika z wstępnych ustaleń 44-letni kierujący mercedesem sprinterem , jadąc w kierunku Piotrkowa Tryb, potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Odniesione obrażenia okazały się śmiertelne. Kierowca był trzeźwy.

W obu sytuacjach policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny kryminalistyczne , zabezpieczyli pojazdy, ustalali świadków wypadków oraz tożsamość pieszego., którym okazał się 36-latek.  Od 36-latki kierującej renault  pobrano do badań krew.

 

Powrót na górę strony