Informacje

Sprawca kradzieży w rękach policji

Szybkie działania koluszkowskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia sprawcy kradzieży z zaparkowanego samochodu telefonu, pieniędzy oraz portfela z dokumentami i kartą. 30-letniemu podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 grudnia 2018 roku przed południem  dyżurny koluszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że nieznany sprawca ukradł z zaparkowanego otwartego samochodu telefon, kilkaset złotych oraz portfel wraz z dokumentami i kartą kredytową. Kryminalni szybko zaczęli działać a poczynione przez nich ustalenia w tej sprawie doprowadziły ich do 30-letniego mieszkańca Koluszek. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim pieniądze a w jego miejscu zameldowania zabezpieczyli telefon oraz portfel, które to rzeczy pochodziły z kradzieży. Jak się okazało mężczyzna wykorzystał okazję. Z niezamkniętego samochodu ukradł pieniądze i inne rzeczy. Część skradzionej gotówki podejrzany zdążył już wydać na alkohol. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o więcej ostrożności. Pozostawienie nawet na chwilę otwartego auta jest swoistym zaproszeniem dla złodzieja.

Powrót na górę strony