Informacje

Być może zwiążą swoją przyszłość z niebieskim mundurem

Wycieczka koluszkowskich policjantów wraz z licealistami z klas mundurowych w Wiśniowej Góry miała na celu pokazanie młodzieży jednej z największych jednostek policji jaką jest Komenda Stołeczna Policji w Warszawie. Duże wrażenie na młodzieży wywarła również wizyta w Sejmie RP.

11 grudnia 2018 roku licealne klasy mundurowe z Wiśniowej Góry wraz z opiekunami pojechały na długą wycieczkę do Komendy Stołecznej Policji oraz Sejmu RP w Warszawie. Inicjatorem tej wyprawy był Zespół Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego na czele z mundurowymi. Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w Sejmie RP. Pod opieką przewodnika uczniowie sięgnęli pamięcią do historii oraz zobaczyli jak wygląda struktura tej instytucji. Mieli tą przyjemność aby z bliska przyjrzeć się pracy posłów, ponieważ uczestniczyli w trwającym właśnie posiedzeniu sejmu. Z młodzieżą spotkał się również poseł, który przywitał serdecznie licealistów oraz opowiedział o swojej pracy w parlamencie.

Kolejnym punktem wyprawy była Komenda Stołeczna Policji w Warszawie. Jedna z najwyższych rangą jednostka policji. Przyszłość młodych mundurów z bliska zobaczyła strukturę oraz funkcjonowanie tej jednostki. Wizyta w jej murach wzbudziła ogromną ciekawość młodego pokolenia i duże zainteresowanie zawodem policjanta. Uczniowie mogli porozmawiać oraz poznać pracę policjantów pracujących w laboratoriach kryminalistycznych, chemicznych. Poznać tajniki daktyloskopii, mechanoskopii. Duże wrażenie wywarło na zwiedzających stołeczne stanowisko kierowania oraz mobilne centrum monitoringu. Uczestnikom wycieczki bardzo podobał się wyjazd do stolicy i bliższe poznanie powyższych instytucji. Taki wyjazd na pewno przyczynił się do zachęcenia młodego pokolenia do wstąpienia w szeregi niebieskiego munduru.

Powrót na górę strony