Zatrzymana podrobiona odzież - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Zatrzymana podrobiona odzież

Policjanci z Koluszek zabezpieczyli bluzki damskie z podrobionymi znakami towarowymi znanej światowej marki. Wstępne straty właścicieli znaków oszacowano na blisko 2 tysiące złotych.

16 stycznia 2019 roku kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KPP Łódź-Wschód, skontrolowali wcześniej wytypowane stoisko handlowe w jednym z centrów handlowych na terenie Rzgowa. Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń, w których prowadzony był obrót  zabezpieczyli  bluzki damskie , które oznaczone były podrobionymi znakami towarowymi znanej światowej marki.  Specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych, oszacował wstępne straty właścicieli znaków na łączną kwotę blisko 2 tysiące złotych.

Wszystkie osoby obecne w miejscach prowadzonego obrotu zastrzeżonymi towarami, zostały przez policjantów przesłuchane. Zakwestionowane wyroby trafią teraz do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dochodzenie w przedmiotowej sprawie, prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.