Informacje

Małżeństwo z gminy Koluszki uhonorowane tytułem ,,Człowieka Miesiąca Lutego 2019 "

Od 2000 roku z inicjatywy redakcji Expresu Ilustrowanego, telewizji Toya oraz radia Eska organizowana jest akcja "Człowiek Miesiąca". Jej celem jest uhonorowanie niezwykłych osób, które pomagają innym bezinteresownie. W lutym 2019 roku nagrodzone tym tytułem zostało również małżeństwo mieszkające na terenie gminy Koluszki.

4 marca 2019 roku w restauracji Klub 97 przy ul.Piotrkowskiej w Łodzi odbyła się uroczysta kolacja, w której wziął udział Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski oraz małżeństwo z naszej gminy Jolanta i Grzegorz Ołubkowie. Państwo Ołubkowie zostali uhonorowani tytułem ,,Człowieka Miesiąca Lutego 2019” za postawę jaką wykazali oraz czyn godny uznania.

10 lutego 2019 roku tuż przed godziną 3:00 w nocy w miejscowości Gałkówek Parcela wypadł z drogi fiat panda, którym podróżowała czwórka młodych osób. Pojazd dachował na posesji sołtysa. W wyniku tego wypadku jedna z pasażerek została przygnieciona przez samochód. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy Państwa Ołubków, którzy natychmiast wybiegli z domu z pomocą, udało się wyciągnąć spod samochodu przygniecioną dziewczynę. Pan Grzegorz użył do tego swojego ciągnika z doczepionym ładowaczem.

Podczas uroczystego spotkania komendant koluszkowskiej policji insp. Krzysztof Dąbrowski pogratulował Państwu Ołubkom postawy godnej naśladowania, bezinteresownego bohaterstwa oraz podziękował za pomoc jaką okazali poszkodowanym w wypadku. To duma dla całego powiatu mieć takich mieszkańców. Komendant wręczył również małżeństwu kwiaty i upominek od koluszkowskiej policji oraz życzył im dużo zdrowia i sukcesów w życiu prywatnym.

Zdjęcia wyk. Łukasz Kasprzak Expres Ilustrowany:

 

  • wręczanie upominków odznaczonemu małżeństwu przez Komendanta KPP Łódź Wschód
    Komendant KPP Łódź Wschód wręcza kwiaty i upominki uhonorowanemu małżeństwu
  • Uhonorowani małżonkowie
    Uhonorowani małżonkowie
  • Grawerton od KPP Kolluszki
    Grawerton od KPP Koluszki
Powrót na górę strony