Informacje

Zmęczenie i pośpiech nie pomagają kierowcom

Felernie rozpoczął się dzisiejszy wtorek. Praktycznie w tym samym czasie doszło do dwóch zdarzeń, które spowodowały utrudnienia w ruchu. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale o mały włos nie doszło do tragedii. Jeszcze raz apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zdjęcie nogi z gazu i zaprzestanie jazdy podczas ogarniającego nas zmęczenia.

Ładna pogoda, świecące słońce wcale nie sprzyjają warunkom do jazdy. Przykładem jest dzisiejszy dzień, gdzie w powiecie łódzkim wschodnim doszło do licznych zdarzeń drogowych, w tym dwa z nich mogły zakończyć się tragicznie.

2 lipca 2019 roku około godz. 10:00 zjazd z drogi S-8 na A-1 węzeł Łódź Południe w kierunku na Gdańsk 52-letni mężczyzna przewoził transformatory samochodem ciężarowym man. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i stoczył się ze skarpy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nikt inny nie ucierpiał w zdarzeniu. Wyciek płynów na miejscu uporządkowali strażacy.

Tego samego dnia tuż po godz. 10:00 w Lipinach kierunek Brzeziny Kierujący sprinterem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zestaw ciężarowy renault. Kierujący mercedesem z lekkimi obrażeniami przewieziony do szpitala. Ruch przez dłuższy czas odbywał się wahadłowo.

 

Przestrzegamy zatem, że im lepiej w pogodzie tym gorzej na drodze.

Dobra pogoda i nawierzchnia błędnie „sugeruje” kierowcom możliwość jazdy z wyższą prędkością, podczas której niestety mamy mniej czasu na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i nie wsiadanie za kierownicę zmęczonym i niewyspanym.

 

 

  • przewrócona ciężarówka z transformatorami
  • przewrócona ciężarówka z transformatorami
  • przewrócona ciężarówka z transformatorami
  • przewrócona ciężarówka z transformatorami
  • przewrócona ciężarówka z transformatorami
Powrót na górę strony