Informacje

Czujny kierowca peugeota ujął nietrzeźwego kierującego

Czujnością wykazał się 44 - latek, który ujął nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialny kierowca seata miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 40 - latkowi policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

5 października 2019 roku tuż przed godz. 23:00 dyżurny koluszkowskiej komendy otrzymał informację, iż kierujacy peugeotem jedzie ulicami Rzgowa za seatem, którego jazda wskazuje na to, iż może być pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce tuszyńscy policjanci zastali dwóch mężczyzn. 44 – latek przekazał policjantom ujętego nietrzeźwego kierowcę seata. Jak się okazało jechał on ulicami Rzgowa lecz nie mógł zachować prawidłowego toru jazdy. Widząc to czujny obywatel dawał mu sygnały świetlne do zatrzymania się. Kiedy po pewnym czasie samochody stanęły na grząskiej drodze, zgłaszający uniemożliwił  dalszą jazdę kierowcy seata. Jak się okazało nieodpowiedzialnym kierowcą był 40-letni mieszkaniec Tuszyna. Miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Szczególnie należy wyróżnić zgłaszającego za czujność i godną naśladowania obywatelską postawę. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

 

Powrót na górę strony