Informacje

"Policyjne serca" zorganizowały zbiórkę odzieży i zabawek dla najbardziej potrzebujących rodzin

Ubrania, buty, mnóstwo zabawek, gier, artykułów szkolnych, przedmiotów gospodarstwa domowego a nawet wózki i rowerki dziecięce. Takie dary zgromadzili tuszyńscy policjanci, którzy zorganizowali zbiórkę wśród pracowników i mundurowych z komisariatu i koluszkowskiej komendy. Wszystkie zebrane artykuły trafią do najbardziej potrzebujących rodzin z Tuszyna i gminy. Zostaną przekazane przez pracowników tamtejszego MOPS-u. Nie od dziś wiadomo, że ,,policyjne serca” pomagają i wspierają tych najbardziej bezbronnych.

Dla mundurowych z Komisariatu Policji w Tuszynie najważniejszym celem służby jest pomaganie innym. We wrześniu i październiku 2019 roku zorganizowali zbiórkę ubrań, zabawek, artykułów szkolnych oraz artykułów gospodarstwa domowego. Zebrane przedmioty miały zostać przekazane za pośrednictwem pracowników MOPS-u w Tuszynie do najbardziej potrzebujących rodzin. W szlachetną zbiórkę włączyli się również pracownicy i mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach. Wspólnymi siłami zebrano mnóstwo przedmiotów, które przydadzą się w codziennym życiu dzieciom oraz ich rodzicom, którzy nie mogą sobie pozwolić na takie wydatki.

12 listopada 2019 r. Komendant Komisariatu Policji wraz z dzielnicowymi przekazał zebrane artykuły do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuszynie, ponieważ jego pracownicy najlepiej wiedzą, jakie potrzeby mają rodziny z tej gminy. Kierownik ośrodka serdecznie podziękował za otrzymane dary i podkreślił, że w okresie przedświątecznym pomoc policjantów ma szczególne znaczenie. Wiele rodzin w te święta otrzyma prezenty dzięki "policyjnym sercom", które niosą pomoc najbardziej potrzebującym już po raz kolejny. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów na twarzy niejednego dziecka pojawi się uśmiech i radość z otrzymanego prezentu, gdy do ich drzwi zapuka Św. Mikołaj.

Mundurowi dziękują za wzajemną współpracę pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuszynie oraz firmie ,,Toma Dach” z Głuchowa, pow. skierniewicki, za udostępnienie transportu, którym zostały przewiezione dary.

  • policjanci przekazali zebrane dary do mopsu
  • policjanci przekazali zebrane dary do mopsu
  • policjanci przekazali zebrane dary do mopsu
  • policjanci przekazali zebrane dary do mopsu
  • policjanci przekazali zebrane dary do mopsu