Informacje

Służba, pasja, satysfakcja! Zostań jednym z nas

Zasady rekrutacji do służby, jak wygląda praca w niebieskim mundurze, jakimi cechami charakteru powinien wyróżniać się policjant, etapy rozwoju zawodowego oraz jak połączyć pracę z pasją i swoimi zainteresowaniami. O służbie w Policji opowiadali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Andrespolu podczas spotkania z uczniami ósmych klas SP w Wiśniowej Górze. Młodzi ludzie już za chwilę staną przed wyborem swojej życiowej drogi to doskonały czas na zastanowienie się czy wiążą ją ze służbą w niebieskim mundurze.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Andrespolu na spotkaniu z młodzieżą VIII klas Szkoły Podstawowej w Wiśniowej Górze rozmawiali o niezwykłej profesji zawodu policjanta. Mundurowi opowiadali o tym jakie są etapy rekrutacji do służby w niebieskim mundurze, jak wygląda ścieżka kariery zawodowej oraz wyjaśnili jakie piony funkcjonują w strukturze każdej jednostki. Dokładnie wyjaśnili, iż w każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ policjanci pracują w różnych pionach dzięki czemu robią to co lubią i mogą dodatkowo realizować swoje pasje. Dzielnicowi zainteresowanej młodzieży opowiedzieli o funkcji jaką pełnią na co dzień oraz wyjaśnili jak wygląda praca w ,,patrolu”, ,,drogówce”, jakie przestępstwa zwalczają kryminalni każdego dnia. Uczniowie dowiedzieli się o tym, iż miłość do zwierząt można równocześnie połączyć ze służbą w Policji jak robią to np.: przewodnicy psów czy policjanci konni.

Uczniowie ostatnich klas podstawówek za moment staną przed wyborem dalszego etapu kształcenia, dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie, którzy deklarują swoją przyszłość ze służbą w niebieskim mundurze mogą dowiedzieć się od policjantów na czym polega ten zawód oraz uzyskać odpowiedzi na pytanie związane ze służbą w Policji.

  • dzielnicowi na spotkaniu z młodzieżą
  • dzielnicowi na spotkaniu z młodzieżą
  • dzielnicowi na spotkaniu z młodzieżą
Powrót na górę strony