Informacje

Przedszkolaku pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

Okres zimowego relaksu dla dzieci i młodzieży to głównie czas intensywnych spo-tkań policjantów z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Mundurowi z Andrespola odwiedzają placówki, w których spotykają się z dziećmi aby poroz-mawiać z nimi o ich bezpieczeństwie.

Jak bezpiecznie uprawiać zimowe sporty? Na co zwrócić uwagę podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu? Jakich zachowań unikać podczas pobytu w domu pod nieobecność rodziców? Jak reagować na zaczepki ze strony obcej osoby? Jak zachować się podczas ataku bezpańskiego psa? Dlaczego tak ważne jest posiadanie odblasków na drodze? Pod jakimi numerami telefonów znajdziemy pomoc? Na te i inne pytania odpowiadali 3 lutego 2020 r. dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu podczas wizyty w przedszkolu i Szkole Podstawowej w Wiśniowej Górze. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od mundurowych odblaski, które na pewno przyczynią się do ich lepszej widoczności na drodze.

Przekazane informacje z pewnością pogłębią wiedzę młodych ludzi na temat różnych zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.  

 

  • dzielnicowi na spotkaniach z dziećmi
  • dzielnicowi na spotkaniach z dziećmi
  • dzielnicowi na spotkaniach z dziećmi
Powrót na górę strony