Informacje

Współpraca i zaangażowanie służb podczas poszukiwań 63 - latki

Podczas poszukiwań 63 – letniej kobiety zaangażowani byli policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego oraz ochotnicy straży pożarnej z gminy Andrespol. Na szczęście kobieta odnalazła się już po około 3 godzinach od zawiadomienia. Pomimo wychłodzenia, jej życiu już nic nie zagraża. Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego dziękuje za wzajemną współpracę, zaangażowanie i wsparcie służb uczestniczących w poszukiwaniach

Tuż nad ranem 18 kwietnia 2020 roku policjanci koluszkowskiej policji otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 63-letniej mieszkanki Andrespola. Kobieta prawdopodobnie opuściła miejsce zamieszkania w nocy nie informując o swoim wyjściu nikogo z domowników. W jednostce został ogłoszony alarm, policjanci stawili się do służby w krótkim czasie. Rozpoczęli sprawdzanie pobliskich terenów oraz duktów leśnych. Rozmawiali z najbliższymi kobiety. Również bardzo licznie mundurowych wspierali ochotnicy straży pożarnej gminy Andrespol. Do działań został skierowany też śmigłowiec policyjny jednak tuż przed jego wylotem 63 – latka odnalazła się. Była wychłodzona i zmęczona. Na szczęście poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

Komendant koluszkowskiej policji dziękuje policjantom, policjantkom jak również strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Andrespol za wzajemną współpracę, zaangażowanie i wzajemne wsparcie w tych najtrudniejszych momentach naszej służby. Na szczęście finał zakończył się szczęśliwie.

Policjanci apelują
Zwracajmy uwagę na osoby starsze lub znajdujące się w złym stanie zdrowotnym. Zwłaszcza jeżeli spotkamy je w nietypowych okolicznościach, gdzie same i bez żadnej pomocy znajdują się w obszarach wyludnianych jak działki skwery, tereny leśne. Osoby starsze są szczególnie narażone na zmianę warunków atmosferycznych, a w szczególności wychłodzenie organizmu. Widząc taką osobę wykażmy się asertywnością i spytajmy czy nie potrzebuje pomocy. W sytuacjach wątpliwych nie bójmy się powiadomić odpowiednich służb.

  • pollicjant szuka zaginionej