Informacje

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierującym

Rzgowscy policjanci postanowili skontrolować opla, ponieważ mieli podejrzenie, że jego kierujący może być nietrzeźwy. Kiedy próbowali zatrzymać pojazd i zrównali się z nim kierujący spojrzał na radiowóz i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Kiedy samochód zakopał się w polu mężczyzna zaczął uciekać pieszo. Policjanci również wybiegli z radiowozu i gonili kierującego, po kilkuset metrach został zatrzymany przez rzgowskich mundurowych. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwa grozi łącznie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci.

1 września 2020 roku tuż po godz. 15:00 rzgowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że spod lokalu gastronomicznego w Tuszynie może odjeżdżać oplem nietrzeźwy mężczyzna. W trakcie dojazdu mundurowi zauważyli wskazany samochód. Jadąc za nim radiowóz zrównał się z oplem na ul. Starościańskiej a mundurowi wskazali kierującemu miejsce do zatrzymania się. Kierujący spojrzał na radiowóz po czym zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Opel zjechał z drogi gruntowej i zaczął uciekać terenami polowymi, po ok 100 metrach zakopał się w podmokłym terenie. Mężczyzna zaczął uciekać pieszo, z uwagi na trudny teren policjanci również ruszyli za nim w pościg pieszy. Po kilkuset metrach kierujący został zatrzymany przez mundurowych. Jak się okazało kierowcą był 35 – letni mieszkaniec gminy Tuszyn. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast niezatrzymanie się do kontroli drogowej to również przestępstwo, za które grozi do 5 lat więzienia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Tuszyna.

Policja apeluje!

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli osoba nie stosuje się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza to policjant może użyć siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego wobec takiej osoby.

  • zakopany samochód w polu i obok niego stoi radiowóz
  • zakopany samochód w polu i obok niego stoi radiowóz
  • zakopany samochód w polu i obok niego stoi radiowóz
Powrót na górę strony