Informacje

Kolejna wzorowa postawa pozwoliła ująć nietrzeźwego kierowcę

W Koluszkach przypadkowi świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego. Czujni obywatele Koluszek i gm. Rokiciny udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy i powiadomili policję.

14 września 2020 roku około godz. 22:15 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z koluszkowskiej jednostki otrzymali zgłoszenie, iż w Koluszkach na ul. Pięknej doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego fiatem. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Jak się okazało z relacji dwóch młodych mężczyzn jechali oni ul. Warszawską w kierunku ul. Pięknej kiedy zauważyli, iż jadący przed nimi fiat nie utrzymuje prawidłowego toru jazdy. Mężczyźni podejrzewali, że może być nietrzeźwy. Wykorzystali sytuację i zajechali drogę kierującemu, wymusili tym zatrzymanie się pojazdu. Mężczyźni natychmiast podbiegli do kierującego fiatem i zabrali kluczyki udaremniając jego dalszą jazdę. Od kierującego wyczuwalny był zapach alkoholu. Godni naśladowania obywatele poczekali na przyjazd policji. Jak się okazało nieodpowiedzialny kierowca to 62 – letni mieszkaniec Koluszek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcom Koluszek i gm. Rokiciny, którzy właściwie zareagowali gratulujemy czujności i szybkiej reakcji, która zapobiegła zagrożeniu na drodze. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie i naśladowanie. Dzięki odwadze jaką się wykazali kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

Powrót na górę strony