Informacje

Zbliża się wieczór… świeć przykładem!

Dni są coraz krótsze i wcześniej robi się ciemno, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo na drogach. Rzgowscy policjanci tuż przed zbliżającym się wieczorem dotarli do mieszkańców miasta i gminy. Rozmawiali z każdym napotkanym pieszym czy rowerzystą. Informowali ich o zasadach bezpieczeństwa i obdarowywali kamizelkami odblaskowymi. To kolejna taka akcja zorganizowana przez policjantów powiatu łódzkiego wschodniego. Kilka dni wcześniej mundurowi wczesnym rankiem rozdawali odblaski mieszkańcom gminy Koluszki.

22 września 2020 roku policjanci z komisariatu w Rzgowie pojawili się na drogach miasta i gminy tuż przed zapadającym zmrokiem. Zatrzymywali się przy każdym spotkanym "niechronionym” uczestniku ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści z chęcią zatrzymywali się na chwilę aby wysłuchać cennych wskazówek policjantów dotyczących bezpieczeństwa na drodze i właściwego korzystania z niej. Stróże prawa przekazywali mieszkańcom kamizelki odblaskowe. Policjanci powiatu łódzkiego wschodniego przeprowadzają już kolejną tego typu akcję. Pojawiają się każdego dnia o różnych porach na drogach naszego powiatu, wczesnym świtem jak i wieczorem aby odblaski trafiły do jak największej liczby mieszkańców. Wierzymy, że takie spotkania a zarazem edukacji o własnym bezpieczeństwie wpłynie na poprawę widoczności "niechronionych”.

Policjanci apelują! Pieszy czy rowerzysta, który porusza się po drodze o po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu niechronionych uczestników ruchu stosuje się do nowych przepisów. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy bądź rowerzysta ubrany w ciemny strój jest widoczny dla kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba mająca na sobie elementy odblaskowe jest widoczna nawet z odległości 150 metrów. Rower musi być wyposażony w sprawne oświetlenie. Odblaski mogą być doczepiane do ubrania, są nimi opaski, kamizelki oraz smycze. Zaleca się umieszczać je na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wtedy mamy pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. ŚWIEĆMY PRZYKŁADEM!

 

  • dzielnicowi rozdają kamizelki odblaskowe rowerzystom i pieszym
  • dzielnicowi rozdają kamizelki odblaskowe rowerzystom i pieszym
  • dzielnicowi rozdają kamizelki odblaskowe rowerzystom i pieszym
  • dzielnicowi rozdają kamizelki odblaskowe rowerzystom i pieszym
  • dzielnicowi rozdają kamizelki odblaskowe rowerzystom i pieszym
Powrót na górę strony