Informacje

Mimo zimowej aury piraci drogowi nie zwalniają

Koluszkowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w Tuszynie audi, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. 23–letni piotrkowianin stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

18 stycznia 2021 roku policjanci z wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach przed godz. 11:00 w Tuszynie na ul. Jana Pawła II zatrzymali audi, które jechało z dużą prędkością w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Jak się okazało, za kierownicą siedział 23-letni piotrkowianin, który pędził z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 51 km. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci każdego dnia apelują do kierowców, że na drodze odpowiadają nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za życie i zdrowie innych osób. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni a przede wszystkim własnych umiejętności. Kierowco, na drodze wykazuj się odpowiedzialnością i rozwagą!  Zimowa aura i zmieniające się warunki na drogach wymagają od wszystkich uczestników ruchu większej wyobraźni i rozwagi.

Powrót na górę strony