Informacje

47-latek zatrzymany za jazdę ,,na podwójnym gazie”

Policjanci ruchu drogowego z Koluszek zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Andrespol. Mężczyzna kierował motorowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, był on już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Był agresywny i wulgarny wobec mundurowych. Usłyszał już zarzuty, za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności a za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów grozi kara do 3 lat więzienia.

1 kwietnia 2021 roku około 13:00 w Justynowie gmina Andrespol policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas kontroli drogowej mundurowi wyczuli od 47-letniego kierowcy silną woń alkoholu, badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało mieszkaniec gminy Andrespol był już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie na ,,podwójnym gazie”. Dodatkowo podczas przeprowadzanej interwencji był agresywny i znieważył policjantów. Mężczyzna został zatrzymany, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy co zagrożone jest do 3 lat pozbawienia wolności.

  • nieumundurowany policjant w żółtej kamizelce prowadzi po schodach zatrzymanego mężczyznę
  • policjant nieumundurowany w żółtej kamizelce prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • policjant w żółtej kamizelce z napisem policja i maseczce na twarzy siedzi przy biurku a obok niego zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony