Informacje

Zatrzymane prawa jazdy za przekroczenia prędkości

Koluszkowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy na ograniczeniu do 50 km/h pędzili z prędkością ponad 100 km/h. Obaj mężczyźni mają już zatrzymane prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości i zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

26 kwietnia 2021 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach zatrzymali w Tuszynie 53-letniego kierowcę skody, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. W terenie zabudowanym mężczyzna pędził z prędkością 107 km/h. Za swoją brawurową jazdę mężczyzna stracił prawo jazdy i został on ukarany mandatem i punktami karnymi.

Tego samego dnia w Tuszynie o godzinie 11:00 23–letni kierujący volvo, pędził z prędkością 102 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

Policjanci apelują do kierujących, że prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Działania policyjne mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Powrót na górę strony