Informacje

Amator cudzych jednośladów

Dzięki spostrzegawczości policjanta ze Rzgowa zatrzymano 45-latka, który od dłuższego czasu kradł pojazdy jednośladowe na terenie gminy Andrespol. Współpraca policjantów z Andrespola, Rzgowa i Koluszek pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie 5 zarzutów kradzieży. Mężczyzna był także poszukiwany listem gończym.

Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego prawie od roku prowadzili sprawy kradzieży rowerów, do których dochodziło w Andrespolu i na terenie gminy. 30 kwietnia 2021 roku około godziny 21.00 w Andrespolu policjant ze rzgowskiego komisariatu zauważył forda, którym kierował mężczyzna podejrzany o kradzież motoroweru, do której doszło w połowie kwietnia bieżącego roku. Policjant natychmiast przekazał tę informację mundurowym z Andrespola, którzy szybko dotarli na miejsce i skontrolowali kierującego fordem. Okazało się, że  45-letni łodzianin był poszukiwany listem gończym i miał do odbycia zaległą karę pozbawienia wolności. Współpraca policjantów z Koluszek, Rzgowa i Andrespola i zebrane materiały w sprawach przyczyniły się do przedstawienia mężczyźnie 5 zarzutów kradzieży rowerów i motoroweru, których dopuścił się od czerwca 2020 roku do 29 kwietnia 2021 roku. Łączną wartość skradzionych jednośladów oszacowano na blisko 4.500 złotych. Swoje łupy sprawca ukrywał na terenie gminy Rzgów i w Łasku. Większość odzyskanych jednośladów trafiła już do właścicieli. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany 45-latek mężczyzna najbliższy czas spędzi za kratkami.

  • umundurowani policjanci idą w stronę zaparkowanego przed budynkiem szarego samochodu, drzwi boczne samochodu są rozsunięte
Powrót na górę strony