Informacje

,,Dzień Przedszkolaka" z udziałem mundurowych

Dziś przedszkolaki obchodzą swoje święto, gdyż 20 września jest ustanowiony jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego przez cały rok odwiedzają dzieci w przedszkolach ucząc ich zasad bezpieczeństwa.

Co dzieci wiedzą o służbie w Policji i o bezpieczeństwie? Spotkania mundurowych z najmłodszymi uświadamiają nam, że dzieci o bezpieczeństwie wiedzą bardzo wiele. Jak się okazuje dysponują też dużą wiedzą i wyobraźnią na temat zawodu policjanta. Dlatego 20 września kiedy obchodzony jest Dzień Przedszkolaka nie mogło zabraknąć policjantów na terenie przedszkola. W tym dniu policjanci wraz ze strażakami zjawili się w radiowozach, które świeciły i brzmiały z nich sygnały. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na tę wizytę. Znają już doskonale przedstawicieli niebieskich mundurów, ponieważ przez cały rok funkcjonariusze odwiedzają placówki oświatowe by dzieciom i młodzieży przekazywać podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Szczególnie do niezapomnianych i wdzięcznych spotkań dochodzi podczas  wizyt w przedszkolnych oddziałach. Tam mundurowi uczą dzieci przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas  zabaw w domu, czy podwórku, jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach na przykład kiedy zaczepia nas obca osoba albo widzimy obcego dla nas psa. Dzieci uczą się też bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Wiele uśmiechu na dziecięcych buziach sprawiają też wizyty psów służbowych i pokazy tresury policyjnych czworonogów, czego nie zabrakło również w dniu ich święta. Przedszkolaki zasiadają też w policyjnych radiowozach, by poczuć się przez chwilę, jak prawdziwi stróże prawa.

Z okazji przypadającego dziś Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego przesyłają wszystkim milusińskim pozdrowienia życząc im zdrowia, uśmiechu na twarzach i samych bezpiecznych zabaw.

  • Umundurowany policjant odchodzi od pas służbowego i wydaje mu komendę ,,zostań", pies siedzi przed grupą stających dzieci i ich opiekunek, które stoją obok strażaków a za nimi stoją zaparkowane wozy strażackie
  • umundurowany policjant wyciąga rękę do dzieci stojących w rzędzie pod ścianą
  • umundurowani policjanci kucają obok psa służbowego a przed nimi stoją dzieci
  • umundurowany policjant siedzi w środku radiowozu
  • umundurowana policjantka stoi przed radiowozem i mówi do dzieci ustawionych przed nią w rzędzie
  • umundurowany policjant stoi przy otwartych drzwiach radiowozu a przy nim ustawiona jest grupka dzieci
  • umundurowani policjanci stoją przy grupie przedszkolaków i ich opiekunek, niektórzy machają ręką. Wszyscy stoją przed zaparkowanymi radiowozami
  • radiowozy i wozy strażackie stoją zaparkowane przed przedszkolem
Powrót na górę strony