Informacje

Przestępcze trio w rękach rzgowskich policjantów

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27-42 lat, którzy dopuścili się kradzieży z włamaniem do domu w budowie na terenie gminy Rzgów. Skrupulatne działanie rzgowskich policjantów pozwoliło na ustalenie, iż mężczyźni na swoim koncie mają szereg popełnionych przestępstw na terenie innych powiatów. Usłyszeli już zarzuty, za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich działało w warunkach recydywy za co grozi zwiększony wymiar kary.

29 października 2021 roku policjanci zostali zaalarmowani, iż na jednej z posesji doszło do kradzieży z włamaniem do nowo wybudowanego domu. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce szybko namierzyli mężczyznę, który mógł mieć z tym coś wspólnego. Jak się okazało był nim 42-letni mieszkaniec Pabianic. W jego samochodzie policjanci znaleźli przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. W domu odnaleźli przygotowane do wyniesienia kolejne przedmioty takie jak: sprzęt audio i narzędzia remontowe. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało nie działał sam. Dzięki skrupulatnej i intensywnej pracy rzgowskich policjantów w ciągu kilku dni zatrzymano dwóch jego kompanów. Byli to mieszkańcy Pabianic w wieku 36 i 27 lat. Całe trio usłyszało już zarzuty. 42 i 36-latek odpowiedzą za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało cała trójka działała też na terenie innych powiatów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjant w żółtej kamizelce z napisem policja stoi obok zatrzymanego mężczyzny i pobiera od niego odciski palców
  • policjant w żółtej kamizelce z napisem policja stoi obok zatrzymanego mężczyzny i pobiera od niego odciski palców
  • nieumundurowany policjant w niebieskiej kurtce stoi odwrócony tyłem, przed nim stoi zatrzymany mężczyzna z rękoma splecionymi z tyłu, w zielonej kurtce, stoją przodem do ściany
Powrót na górę strony