Informacje

Poszukiwany po alkoholu uciekał przed policjantami

Policjanci z Andrespola po pościgu zatrzymali 39-letniego kierującego volkswagenem. Mężczyzna był poszukiwany, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz najbliższe miesiące spędzi za kratkami odbywając zaległą karę.

20 grudnia 2021 roku tuż po godzinie 11:00, policjanci z Andrespola otrzymali zgłoszenie, iż przez miejscowość Kalonka może przejeżdżać nietrzeźwy kierujący. Natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku gdzie zauważyli opisywanego, kierującego białym busem mężczyznę. Kierowca mimo, iż widział sygnały nadawane przez mundurowych nie zatrzymywał się. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za busem. W pewnym momencie volkswagen wjechał w dukt leśny, a kierowca porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Policjanci natychmiast zatrzymali 39-latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierował samochodem mimo czynnego zakazu, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz najbliższe miesiące spędzi w więzieniu odbywając zaległą karę.

Policja apeluje!

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli osoba nie stosuje się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza to policjant może użyć siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego wobec takiej osoby.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • biały bus stoi zaparkowany w lesie a za nim stoi oznakowany radiowóz
Powrót na górę strony