Informacje

29-latek poszukiwany listem gończym został zatrzymany

Koluszkowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i większość czasu przebywał na terenie Niemiec. Teraz najbliższe lata spędzi za kratkami odbywając zaległą karę pozbawienia wolności.

31 grudnia 2021 roku koluszkowscy policjanci pracowali nad odnalezieniem poszukiwanego listem gończym mężczyzny. Podejrzewali, że może on przebywać na terenie Niemiec. Podczas szeregu ustaleń trop doprowadził ich do Łodzi. Policjanci przez jakiś czas obserwowali wytypowane miejsce. Kiedy zjawili się pod drzwiami mieszkania, niefortunnie partnerka poszukiwanego podczas sprzątania otworzyła drzwi. Ku jej zdziwieniu w ich progu pojawili się policjanci. W środku mieszkania znaleźli ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyznę. Był on poszukiwany listem gończym przez łódzki sąd. Został natychmiast zatrzymany i najbliższy czas spędzi za kratkami gdzie będzie odbywał zaległą karę.

Policjanci docierają do osób poszukiwanych w różnych okolicznościach. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, na innych ,,wpadają” podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skrupulatna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają robią wszystko, aby ,,nie wpaść” w ręce policjantów i wymiaru sprawiedliwości.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony