Informacje

Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych

Koluszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego saabem, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził z prędkością 105 km/h. Mężczyźnie zostało już zatrzymane prawo jazdy. Został również ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i punktami karnymi. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

4 stycznia 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, zatrzymali w miejscowości Borowa 37-letniego kierowcę saaba. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 55 km/h. W chwili kontroli jechał 105 km/h. Za swoją brawurową jazdę mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i punktami karnymi.

Od 1 stycznia 2022 roku kierowcy, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wyprzedzają w miejscu niedozwolonym lub naruszają przepisy chroniące pieszych, muszą liczyć się ze znacznie większymi restrykcjami. Wprowadzone zostały także nowe regulacje dotyczące zatrzymywania prawa jazdy. To także zwiększone grzywny za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu czy wykroczenia popełnienie na przejazdach kolejowych. Zmiany dotyczą głównie wykroczeń, które stanowią jedne z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. To przede wszystkim przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Jeżeli będziemy jechać za szybko o 30 km/h, minimalna kwota mandatu wyniesie 800 zł (dotychczas było to od 200 do 300 zł.). Z większymi mandatami muszą się liczyć kierowcy, którzy jeszcze bardziej przekroczą dopuszczalną prędkość.

Policjanci apelują do kierujących, nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Działania policyjne mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony