Informacje

2 000 złotych i 6 punktów karnych za wjazd na przejazd kolejowy przy czerwonym świetle

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli peugeota, którego kierująca wjechała na przejazd kolejowy kiedy sygnalizator wskazywał czerwony sygnał, a zapory właśnie się opuszczały. 49-letnia kierująca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymała mandat w wysokości 2 000 złotych oraz 6 punktów karnych.

25 stycznia 2022 roku policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach będąc w rejonie przejazdu kolejowego przy ulicy Krańcowej zauważyli, iż kierująca peugeotem wjeżdża na przejazd kolejowy przy włączonym sygnalizatorze, który migał na czerwono i opuszczających się zaporach. Mundurowi natychmiast zareagowali na tak nieodpowiedzialne zachowanie. Jak się okazało kierującą była 49-letnia mieszkanka powiatu łódzkiego wschodniego. Otrzymała mandat w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 6 punktów zgodnie z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

Policjanci apelują!

Pociąg to masa nawet kilku tysięcy ton, który na zatrzymanie od momentu nagłego hamowania potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę dojeżdżając do przejazdu kolejowego. Od kilku miesięcy w Koluszkach obowiązuje zmiana organizacji ruchu poprzez prowadzoną przebudowę wiaduktu, kierowcy każdego dnia przejeżdżają drogami prowadzącymi przez przejazdy kolejowe. Dlatego koluszkowscy policjanci próbują uświadamiać kierowców na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach. Właściwe zachowanie przed wjazdem na przejazd kolejowy może uratować Twoje życie! Wystarczy zwolnić, zatrzymać się, rozejrzeć, wyjąć słuchawki z uszu i nie patrzeć w telefon. Wystarczy chwila aby w starciu z pociągiem doszło do tragedii. Kierowco miej oczy szeroko otwarte!

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony