Informacje

Rowerzysta z promilami otrzymał mandat 2500 złotych

Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany do kontroli przez koluszkowski patrol miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas interwencji używał słów wulgarnych i zaśmiecał chodnik. To kosztowało go łącznie 100 złotych. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości otrzymał mandat w wysokości 2 500 złotych zgodnie z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od początku roku.

1 lutego 2022 roku tuż po godzinie 12:00 w Koluszkach policyjny patrol zauważył mężczyznę jadącego rowerem po chodniku, który wyrzucił niedopałek papierosa. Mundurowi zareagowali na takie zachowanie. Rozmawiając z mężczyzną wyczuli od niego alkohol. Jak się okazało badanie trzeźwości 54-letniego mieszkańca gminy Koluszki wskazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna podczas interwencji używał również słów wulgarnych. Za takie wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości otrzymał mandat  2500 złotych. W związku z nowelizacją przepisów w zakresie ruchu drogowego, każdy nietrzeźwy musi się liczyć z bardzo wysokim mandatem karnym.

Policjanci przypominają!

Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjant w granatowym mundurze z białym napisem na plecach policja siedzi odwrócony tyłem przy biurku
Powrót na górę strony