Informacje

Nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

Koluszkowscy policjanci tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali do kontroli trzech nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy otrzymali mandaty w wysokości 2 500 złotych zgodnie z nowym taryfikatorem. Pamiętajmy, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

14 lutego 2022 roku tuż przed godziną 15.00 w Stróży policjanci ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie jego stanu trzeźwości wskazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 28-lletni mieszkaniec gminy Andrespol otrzymał mandat w wysokości 2 500 złotych.

Tego samego dnia przed godziną 21.00 w Andrespolu policjanci zauważyli rowerzystę, którego zachowanie wzbudziło w nich pewne podejrzenia. Jak się okazało 59-letni kierujący jednośladem miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2 500 złotych.

Koluszkowski patrol około godziny 21:30 zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego ulicą Brzezińską. 34-letni cyklista zachowywał się nerwowo i używał słów wulgarnych, badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Łącznie otrzymał mandat w wysokości 2 520 złotych za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz używanie słów wulgarnych.

Pamiętajmy! Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony