Informacje

Pędziła 140 km/h w terenie zabudowanym

Koluszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującą audi, która na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędziła z prędkością 140 km/h. Kobiecie zostało już zatrzymane prawo jazdy. Otrzymała również mandat w wysokości 2 500 złotych i 10 punktów karnych. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, prędkość i brawura to śmiertelne niebezpieczeństwo!

10 kwietnia 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, w Tuszynie na drodze krajowej 12 w obszarze zabudowanym zatrzymali 38-letnią kierującą audi. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 90 km/h. W chwili kontroli jechała 140 km/h. Za swoją brawurową jazdę kobieta straciła prawo jazdy, została ukarana mandatem w wysokości 2 500 złotych i punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierujących, iż nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Działania policyjne mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony