Informacje

Policjantka przed służbą doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego i pasażera z narkotykami

Do zatrzymania kierującego daewoo, który był poszukiwany oraz jego pasażera, przy którym policjanci z Andrespola znaleźli środki odurzające, przyczyniła się policjantka jadąca właśnie na służbę. 43-letni poszukiwany najbliższy czas spędzi za kratkami a jego 37-letni pasażer usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

8 kwietnia 2022 roku tuż przed godziną 14:00 policjantka z Posterunku Policji w Andrespolu jadąc na popołudniową służbę zauważyła daewoo tico. Mundurowa miała podejrzenia, iż kierujący samochodem może być poszukiwany, razem z nim podróżowało jeszcze dwóch mężczyzn. Policjantka natychmiast skontaktowała się z policjantami z Posterunku Policji w Andrespolu i wskazała trasę którą porusza się pojazd. Jechała cały czas za trzema mężczyznami. W Andrespolu funkcjonariusze, którzy dojechali we wskazane miejsce zatrzymali do kontroli daewoo. Jak się okazało 43-letni kierujący był poszukiwany przez łódzki sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego. Jego 37-letni pasażer miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Obaj zostali zatrzymani. 43-latek najbliższy czas spędzi za kratkami, natomiast jego 37-letni kompan usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto tego samego dnia w Andrespolu kryminalni z Koluszek zauważyli renault, którego kierujący dziwnie się zachowywał i jechał z dużą prędkością. Kiedy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej mężczyzna zaczął być nerwowy i agresywny oraz nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Wzbudziło to podejrzenie u mundurowych, iż może mieć przy sobie środki odurzające. Policjanci znaleźli przy 31-letnim mieszkańcu Andrespola amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania narkotyków co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjantka i policjant w granatowych mundurach trzymają za przedramię zatrzymanych mężćzyzn
  • policjantka i policjant w granatowych mundurach trzymają za przedramię zatrzymanych mężćzyzn
  • zatrzymany mężczyzna stoi odwrócony tyłem, policjant stoi obok niego
Powrót na górę strony