Informacje

Śmiertelne potrącenie pieszego

Koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Andrespolu na ulicy Marysińskiej. Volkswagen transporter potrącił pieszego. Na skutek obrażeń 59-letni mężczyzna zmarł. Apelujemy o ostrożność.

Do zdarzenia doszło 29 czerwca 2022 roku tuż przed godziną 14:00 w Andrespolu na ulicy Marysińskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 46-letni kierujący volkswagenem transporterem uderzył w pieszego, który wtargnął na jezdnię. 59-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu tego wypadku policjanci pracowali przez kilka godzin. Zabezpieczali miejsce zdarzenia, wykonali oględziny z udziałem prokuratora i biegłego, zabezpieczyli ślady i przesłuchiwali świadków. Okoliczności wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew wyjaśniają funkcjonariusze z Koluszek.

Policjanci apelują!

Pamiętajmy, że piękna pogoda i dobre warunki drogowe nie zwalniają uczestników ruchu drogowego z myślenia i przestrzegania przepisów. To właśnie przy dobrej pogodzie dochodzi do największej liczby wypadków. Kierujący czują się pewnie i chętniej wciskają gaz. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i obserwujmy co dzieje się na drodze. Siadając za „kółko” należy być wypoczętym. Wyruszając w drogę, szczególnie dłuższą, należy zaplanować odpoczynki. Senność osłabia refleks i zmniejsza zdolność koncentracji. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić kilkunastominutową przerwę. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę ,,na podwójnym gazie”! Apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą niesie za sobą poważne konsekwencje.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjant w żółtej kamizelce i białej czapce na głowie stoi na drodze przy miejscu wypadku drogowego
  • policjant w żółtej kamizelce i białej czapce na głowie stoi na drodze przy miejscu wypadku drogowego
Powrót na górę strony