Informacje

Wpadł oszust poszukiwany listem gończym

Koluszkowscy kryminalni zatrzymali w Łodzi 31-letniego oszusta poszukiwanego listem gończym oraz 9 innymi podstawami prawnymi. Mężczyzna był poszukiwany przez prokuratury w całym kraju. Teraz najbliższy czas spędzi za kratkami.

21 lipca 2022 roku około godziny 8:00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach pracowali nad ustaleniem miejsca pobytu 31-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna był poszukiwany przez kilka prokuratur z całego kraju za liczne oszustwa, których się dopuścił. Trop doprowadził policjantów do Łodzi. Przez jakiś czas obserwowali wytypowane miejsce. Gdy tylko zauważyli 31-latka, natychmiast go zatrzymali. 31-letni łodzianin był poszukiwany listem gończym przez łódzką prokuraturę. Ponadto ukrywał się przed organami ścigania w Tychach, Olsztynie, Warszawie, Bochni i Skierniewicach. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi za kratkami, gdzie trafił na mocy zarządzenia prokuratora.

Jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego każdego roku zatrzymują osoby poszukiwane. Podstawy poszukiwań są różne. Są to listy gończe. Sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia. Są też wezwania o ustalenie miejsca pobytu osób, z którymi należy przeprowadzić różne czynności procesowe. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki, gdy poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skomplikowana praca, ponieważ osoby ukrywające się robią wszystko, aby nie dać się zatrzymać.

/sierż. sztab. Aneta Kotynia/

 

Powrót na górę strony