Informacje

Służyć ludziom

Policjanci w swojej codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami i problemami mieszkańców. Często pomagają tam gdzie nie można liczyć na wsparcie nikogo innego… I tym razem koluszkowscy policjanci pojawili się w mieszkaniu starszej kobiety, która schorowana została sama bez opieki. Natychmiast sprawdzili sytuację seniorki. Kolejnym razem policjanci zostali zaalarmowani przez żonę niepełnosprawnego mężczyzny, który spadł z wózka inwalidzkiego a ona sama nie była w stanie go podnieść. Z pomocą nadeszli tylko policjanci.

29 września 2022 roku tuż po godzinie 9:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego odebrał telefon od zaniepokojonego mężczyzny, który prosił o sprawdzenie stanu zdrowia seniorki. Kobieta została sama bez opieki w domu. Jest  ona osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji i nie jest w stanie odebrać telefonu. Pozostała sama, ponieważ osoba sprawująca opiekę nad schorowaną trafiła do szpitala. Zgłaszający również nie mógł  dotrzeć do seniorki aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Szukał wsparcia lecz beskutecznie. Dopiero koluszkowscy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ruszyli bez chwili wahania do wskazanego miejsca aby zająć się seniorką. O całej sytuacji został powiadomiony pracownik socjalny, który przejął opiekę nad kobietą.

Dzień wcześniej ,28 września 2022 roku, tuż przed godziną 20:00 koluszkowscy policjanci zostali zaalarmowani, iż mąż zgłaszającej poruszający się na wózku inwalidzkim spadł z niego i nie jest w stanie sama sobie z nim poradzić. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu pomogli kobiecie i bezpiecznie zawieźli go do domu.

Być może są to codzienne sytuacje, w których tak oczywista i normalna jest pomoc drugiemu człowiekowi jednak policjanci zjawiają się przy ludziach, którzy nie mogą liczyć na pomoc innych bądź tej pomocy im odmówiono…

mł. asp. Aneta Kotynia 

Powrót na górę strony