Informacje

Odblaski rozdawane przez policjantów w ramach akcji „Świeć Przykładem”

Policjanci ruchu drogowego z Koluszek rozdawali odblaski napotkanym rowerzystom i pieszym. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym nasza widoczność jest bardzo ważna. Dlatego dbajmy o swoje bezpieczeństwo i bądźmy widoczni na drodze. Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

1 października 2022 roku policjanci ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy rozdawali odblaski napotkanym rowerzystom i pieszym, którzy poruszali się po drogach powiatu łódzkiego wschodniego. Szczególnie w tym czasie kiedy dzień jest krótszy, a widoczność często ograniczają opady deszczu czy pochmurna pogoda, istotnie ważna jest nasza widoczność na drodze i przejściu dla pieszych. Mundurowi już od rana prowadzili działania w ramach akcji ,,Świeć Przykładem’’, której celem jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Koluszkowscy policjanci przypominali podczas spotkań z mieszkańcami, iż są użytkownikami dróg, których w przeciwieństwie do kierujących samochodami, nie chroni na przykład karoseria pojazdu, czy pasy bezpieczeństwa. Mundurowi zwracali też szczególną uwagę na zachowania kierujących autami wobec pieszych, użytkowników rowerów i motorowerów.

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość, że widoczność w porze wieczorowo-nocnej może być ograniczona. Tym samym należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Bądźmy widoczni i bezpieczni – świećmy przykładem!

 

mł. asp. Aneta Kotynia

  • policjant w białej czapce i żółtej kamizelce rozdaje odblaski kobiecie i dzieciom
  • policjant w białej czapce i żółtej kamizelce rozdaje odblaski kobiecie i dzieciom
  • Policjantka wręcza odblask mężczyźnie stojącym obok niej
Powrót na górę strony