Informacje

Poszukiwany listem gończym trafił za kratki

Policjanci z Andrespola zatrzymali 44-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ostatnio ukrywał się poza granicami kraju, teraz najbliższe lata spędzi za kratkami.

Policjanci z posterunku w Andrespolu ustalili, iż 44-letni mieszkaniec Brzezin poszukiwany listem gończym może przebywać na terenie gminy Andrespol. Poszukiwany mężczyzna miał ostatnio przebywać poza granicami kraju, skąd właśnie wrócił. 24 października 2022 roku tuż po godzinie 17:00 mundurowi patrolowali okolicę, gdzie mógł pojawić się poszukiwany. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę idącego chodnikiem. Jego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Mundurowi podjęli interwencję. Potwierdzili, iż był to 44-letni mieszkaniec Brzezin poszukiwany listem gończym za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna został zatrzymany. Był zaskoczony i zachowywał się agresywnie. Teraz najbliższe lata spędzi za kratkami odbywając zaległą karę pozbawienia wolności.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych chcących uniknąć odpowiedzialności karnej jest jednym z głównych zadań policjantów. Podstawy prawne poszukiwań są różne: listy gończe, zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia wydawane przez sądy i prokuratury. Wszystkie mają na celu ustalenie miejsca pobytu poszukiwanych i doprowadzenie ich przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Policjanci zatrzymują poszukiwanych w różnych okolicznościach. Jedni zatrzymywani są w mieszkaniach lub na ulicy, inni "wpadają" podczas legitymowania. Zdarza się, że poszukiwanych rozpoznają i zatrzymują policjanci w czasie wolnym od służby. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ osoby poszukiwane robią wszystko, aby nie dać się złapać.

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony