Informacje

Bezpieczny zimowy wypoczynek

Policjanci z powiatu Łódzkiego Wschodniego rozpoczęli systematyczne spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Mundurowi podejmują działania zmierzające do zapewnienia najmłodszym bezpieczeństwa nie tylko podczas wyjazdu ale również spędzania wolnego czasu w domu, podczas korzystania z Internetu i bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszystko po to aby przypomnieć i utrwalić podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Tuż przed zbilżającą się zimową przerwą mundurowi w powiecie łódzkim wschodnim przeprowadzają spotkania z przedszkolakami i uczniami klas szkoły podstawowej. Tematem przewodnim spotkań jest bezpieczeństwo podczas zabawy, prawidłowe zachowanie się na drodze oraz przy spotkaniu z bezpańskim psem, kontaktu z osobami obcymi. Policjanci poruszają również zasady bezpieczeństwa na stoku, lodowisku, kuligu oraz kiedy dzieci zostają same w domu. Szczególną uwagę mundurowi poświęcili tematyce korzystania z Internetu, ostrzegając najmłodszych przed cyberzagrożeniami. Sprawdzili również znajomość numeru alarmowego gdzie uczniowie wykazują się zawsze doskonałą wiedzą w tym temacie.
Nie wchodżmy na zamarzające zbiorniki wodne! Jest to bardzo niebezpieczne i może zakończyć się tragicznie. Każdego roku w okresie zimowym pod lodem giną ludzie, którzy mimo apeli służb wchodzą na zmarznięte zbiorniki wodne. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i właściwego sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bądźmy odpowiedzialni!

młodszy aspirant Aneta Kotynia

 

  • Policjanci na spotkaniach z dziećmi w szkołach.
  • Policjanci na spotkaniach z dziećmi w szkołach.
  • Policjanci na spotkaniach z dziećmi w szkołach.
Powrót na górę strony